Лікування мінеральною водою
Перший прийом лікаря для призначення курсу
лікування мінеральними водами - БЕЗКОШТОВНО*.
* - при проживанні в готелі не менше 10-ти діб.
Додатково плату Вам запропонують:
- Герудотерапія
- Масаж
Лікувально оздоровча база "Зелений бір" знаходиться лише за 200 м, що дає Вам можливість:
- провести обстеження організму
Пройти слідуючі процедури:
- озекеритолікування
- підводний душ-масаж
- йодо-бромні ванни
- фізіотерапія(УВЧ, солюкс, ампліпульс, електрофорез, магнітер)
Карт мінеральних джерел
Свердловина №1 'C'
Це слабомінералізована вода з підвищеним вмістом органічних речовин, подібна за складом до "Нафтусі" № 1 у Трускавці. Але, завдяки дещо більшому вмісту гідрокарбонатних іонів порівняно з трускавецькою водою, вона має яскраво виражену біологічну лікувальну дію.
Цю воду вчені і лікарі рекомендують пити при захворюваннях печінки та сечовивідних шляхів, при панкреатитах. При захворюванні на цукровий діабет вода зі свердловини №1 "С" допомагає зменшити окислення організму і накопичити лужні резерви, сприяє таким пацієнтам отримати виражений антикетогенний ефект завдяки підвищеному вмісту марганцю.
Джерело знаходиться по вул.Зарічна.
Свердловина №2 'С' (Вода не втрачае своїх лікувальних властивостей на протязі неділі і буде завжди в наявності в садибі)
Вода витікає з глибини 100 метрів. Сердньої мінералізації, содова, лужна, гідрокарбонатно-натрієва, з підвищеним вмістом мікроелементів: кремнієвої кислоти - 35 мг/л, брому - 0,5 мг/л, йоду - 0,5 мг/л; органічних речовин - 13 мг/л.
Ця содова вода призначена для лікування захворювань шлунка, кишківника та дванадцятипалої кишки (виразка, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю, гастродуоденіти). Рекомендується вживати підігрітою до температури 35-45 градусів при вираженому больовому синдромі.
Гідрокарбонатні мінеральні води є природними антацидами і забезпечують зниження кислотності шлункового соку. Внаслідок нейтралізації соляної кислоти зменшується безпосередній подразнюючий вплив шлункового вмісту на слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки.
Як приймати воду: до їди чи після, теплою чи холодною, в якій кількості - все це залежить від індивідуального призначення, важкості захворювання.
Джерело знаходиться по вул.Т.Шевченка
Свердловина №18 'С'
Це слабомінералізована, слаболужна, гідрокарбонатно-сульфато-натрієва, з слабким запахом сірководню, що витікає самопливом із глибини 100 метрів. Її рекомендують хворим для стимулювання жовчоутворювальної функції печінки.
Систематичне вживання води збільшує вироблення жовчі, зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулюється регенерація тканини печінки, посилюється водовидільна функція нирок.
Джерело знаходиться по вул.Котляревського
Джерело №1
Це гідрокарбонатно-натрієво-кальціева вода.
Є в ній органічні речовини спиртових смол, гумусових речовин, карбонових кислот, фульвокислот, а також специфічні фізіологічні групи мікроорганізмів, які підсилюють лікувальну дію.
Слабомінералізована вода джерела №1 має сечогінну дію, сприяє механічному вимиванню і видаленню дрібних конкрементів (каменів), ниркового піску і продуктів запальних процесів (лейкоцитів, слизу, гною).
Ця вода досліджувалась у Східниці однією з перших. Науковці Львівського медичного інституту, Одеського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії і місцеві лікарі радять вживати цю воду при таких захворюваннях: сечокам'яній хворобі, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоциститах нетуберкульозного походження, літогенних діатезах (сечокислий, оксалатурія, фосфатурія, ксантинурія), а також при недугах жовчовидільної системи.
А щоб вода давала кращий ефект, радимо більше ходити. Така сентенція якнайкраще служить при лікуванні мінеральною водою: тільки під час руху скорочуються литкові м'язи. Вони працюють як вторинні насоси, завдяки яким поліпшується кровообіг усього організму. Це означає, що зменшується навантаження на серце, збільшується доступ кисню, поліпшується живлення клітин.
Термін зберігання цілющих властивостей цієї води близько 2 годин. Джерело розташоване у лісі з правої сторони від траси „Східниця-Борислав".
Джерело №3
За хімічним складом це слабомінералізована, слабокисла гідрокарбонатно-кальціева вода із запахом сірководню та підвищеним вмістом цінних мікроелементів - міді, цинку, йоду, брому, фтору, кобальту, слідів срібла, марганцю.
У цій воді містяться в розчиненому вигляді органічні речовини, як і в мінеральній воді з джерела № 1, які є головним лікувальним фактором. "Нафтуся" з джерела №3 лікує ті ж захворювання, які ми перелічили, подаючи короткий опис лікувальних властивостей води з джерела № 1.
Східницькі води переважають мінеральні води інших курортів, що не відносяться до типу "Нафтусі". У лікуванні урологічних хворих і своєю дією у великій кількості виводять надлишкові солі з організму (при захворюваннях з порушенням обміну речовин) та запобігають ростові і утворенню камінців (конкрементів) в організмі.
Вода має сечогінну та протизапальну дію, поліпшує циркуляцію крові в організмі та уродинаміку, при зниженій функції сприяє відновленню нормальної роботи нирок.
Перші прояви поліпшення самопочуття - у збудженні апетиту. Значно підвищується функціональна спроможність нирок. Крім того, зникають болі при урологічних захворюваннях. Хворий не відчуває загального ослаблення - воно зникає, надійно поcтупаючись бадьорості та зростанню енергії.
Вода сприяє частковому виведенню радіонуклідів з організму. Наявність цинку допомагає при лікуванні цукрового діабету.
при в'їзді зі сторони Борислава в Східницю в лісовій зоні
Джерела № 8, 9, 10.
Тепер вони стікають разом у бювет. Ці води слаболужні (рН - 7,1), слабо-мінералізовані, гідрокарбонатно-кальціеві, з підвищеним вмістом кремнієвої кислоти (від 28 до 37 мг/л), двовалентим залізом (1-2 мг/л), марганцем (0,08мг/л) та слідами срібла.
Вода, яку п'ють у бюветі, багата на важливі лікувальні органічні речовини, у ній є ефіри, амінові сполуки (від 3,8 до 6,2 мг/л) та характерні специфічні фізіологічні групи мікроорганізмів.
Води цих джерел допомагають збільшенню утворення жовчі та виведенню її кислот. При цьому зменшується рівень холестерину. Тому води рекомендуються при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчокам'яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам'яна хвороба, хронічний пієлонефрит).
Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок.
Джерело № 13, 15
Особливістю східницьких залізистих вод є наявність в них заліза як у формі двовалентного катіону, так і комплексів з органічними речовинами. Зокрема, частка залізоорганічних комплексів становить 36,6% у воді джерела № 13 і 62,3% - у воді джерела № 15.
Експериментально встановлено, що східницькі залізисті води гармонійно відновлюють кістково-мозкове кровотворення, вміст гемоглобіну і клітинність периферійної крові, концентрацію заліза сироватки і гістологічну будову слизової дванадцятипалої кишки при постгеморагічній та пострадіаційній анеміях, чим докорінно відрізняються від фармакологічних препаратів заліза, які відновлють, перш за все, вміст гемоглобіну - ключову ланку обміну заліза.
Ці води особливо допомагають у виведенні з організму радіонуклідів, бо відомо, що препарати заліза попереджають поглинання радіонуклідів тканиною кісток та виводять їх через шлунково-кишковий тракт і нирки. Відновлення лейко- і лімфопоезу при зовнішньому і внутрішньому опроміненні під впливом Східницьких залізистих вод дозволяє припустити засвоєння залізоорганчних β - лімфоцитами при трансформації в повноцінні плазматичні клітини. Одночасно відновлюється гемоглобін і нормалізується енергетичний та пластичний обмін в організмі. Східницькі залізисті води активують виведення радіоактивного цезію з організму.
Аналогів східницьких джерел залізистих вод в Україні більше немає.
Джерела № 25 та № 26.
За своїм хімічним складом це слабомінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води. Специфічність вод джерел №25 та №26 полягає в тому, що в них є органічні речовини у кількості від 8,4 до 12,6 мг/л, карбонових кислот - 2,86 мг/л, фульвокислот - 0,57-0,60 мг/л, бітумів - 1,7-2,1 мг/л.
Води цих джерел мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу "Нафтуся". Воду джерела №25 рекомендують приймати при хронічних пієлонефритах, хронічних циститах, хронічних гепатитах, холангітах, холециститах, після операцій на нирках та після хвороби Боткіна.
Слабомінералізовану воду джерела №26 рекомендують вживати при сечокам'яній хворобі, літогенних діатезах, хронічних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, хронічних холангітах, холециститах, гепатитах неспецифічної етіології, а також після хвороби Боткіна.